8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Bizim kadınlarımız, dünyanın en fedakar ve kahraman kadınlarıdır.

Bazen Hatice Alime Hüma Hatun olup Fatih'ler yetiştirir, bazen Halime Çavuş olup savaşa katılır, yeri gelir Şerife Bacı olur, vatanını evladının önüne koyar, bu yolda kendisi de şehadete yürür, tarihimizin en karanlık gecesi olan 15 Temmuz'da Ayşe Aykaç olur, hainlerin karşısına bu defa yiğitçe dikilerek şehadete ulaşır. Veya Serpil Demirel olur, yetiştirdiği kahraman oğlu, Afrin’de gözünü kırpmadan şehadete yürür.
 
İşte bu yüce ruhlu kadınlarımız ve onların yetiştirdiği evlatlar sayesinde ülkemiz tarih boyunca hep dünya mazlumlarının umudu olmuş, olmaya devam edecektir.
 
Ülkemizin bekası, milletimizin istikbali için şehit olan tüm kadınlarımızı saygı ve şükranla anıyoruz.
 
Şiddetin kurbanı olarak hayatlarını kaybeden kadınlarımıza da Allah’tan rahmet diliyoruz.  Bir insanlık suçu olan kadına yönelik şiddet olaylarının önüne geçmek öncelikli konumuz olup, şiddet olaylarının önlenmesi için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. 
 
Canlarından çok sevdikleri çocuklarını, eşlerini, babalarını, kardeşlerini vatan uğruna toprağa veren şehit yakınlarımıza sabır temenni ediyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada yanlarında olmaya devam edeceğiz.
 
Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tüm samimiyetimle gönülden kutluyorum.
 
Abdullah SAVAŞ 
Kastamonu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü


Sonraki Sayfa: KAHRAMAN ŞEHİDİMİZ EBEDİYETE UĞURLANDI

Önceki Sayfa : Kadınlar Gününde “El Sanatları Kursu” Ziyareti