15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Şehit Aileleri ve Gazilerle Yemekte Programında Buluştu

Kastamonu Valiliği ev sahipliğinde İl Müdürlüğümüz tarafından "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında şehit aileleri ve gazilere yönelik yemek programı düzenlendi.

Programa, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz,  Garnizon Komutanı ve Askeralma Bölge Başkanı Personel Albay Sadettin Yıldız, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Selim Kapancı, İl Özel İdare Genel Sekreteri T. Zafer Karahasan, İl Müdürümüz Abdullah Savaş ve kurum müdürleri katıldı.

Programda konuşan Valimiz Sayın  Yaşar Karadeniz, şehitler ve gaziler sayesinde Türkiye'de huzur ve barışın sürdüğünü ifade etti.

Türkiye üzerinde tarih boyunca hep aynı oyunların oynandığını ifade eden Vali Karadeniz, “Bizimle uğraşmak isteyenler hep bizim aramıza suni ayrılıklar katarak suni ayrılıklar ekleyerek millet olarak bizi çökertme, yıpratma zayıf düşürme ondan sonra darbe vurma yöntemini seçmişlerdir. Bu Türklerin tarih sahnesine ilk çıktığı anda Orta Asya’da da böyleydi. Anadolu’ya geldikten sonra da aynı şekilde devam etti.  Onlar ne kadar bizi bölmeye bizi parçalamaya çalışmışlarsa da onların her çabasından sonra bu millet daha da güçlenerek  daha da büyüyerek oyunlardan çıkmasını bilmiştir.  Bizler birlik ve bütünlük içerisinde olduğumuz sürece onlar hiçbir zaman hedeflerine ulaşamayacaklar.  14 Temmuz 2016 ile 14 Temmuz 2017 kıyasladığımda şunu görüyorum. Çok daha güçlü bir ordu, çok daha güçlü bir ekonomi, çok daha güçlü bir millet haline geldik.” şeklinde konuştu.
 
İl Müdürümüz Abdullah Savaş ise konuşmasında "15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Gününü'zü kutluyorum. Bundan tam bir yıl önce, 15 Temmuz 2016 akşamında hain bir işgal girişimi ile karşı karşıya kaldık. Tarihimizin en karanlık gecelerinden biri olan o gecede Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile birlikte, milletimizin iradesi, tüm kurumlarıyla devletimizin kararlılığı karşısında, hainlerin işgal girişimi 15 Temmuz Destanı’na dönüşmüştür.
 
15 Temmuz destanı, milletin darbe heveslilerine verdiği bir büyük ders olarak, şanlı tarihimizde yerini almıştır, hiçbir zaman unutulmayacaktır. Bu hain girişim sırasında, 250 şehit verdik, 2.193 kardeşimiz gazi oldu. Vatanı, milleti, ezanı, bayrağı için gözünü kırpmadan şehadete yürüyenlerin bizlere emanetleri olan şehit ailelerimiz ve gazilerimiz için ne yapsak az, bunu biliyoruz.  Onların yanında olmaya, onlara hizmet etmeye devam edeceğiz. 15 Temmuz'u unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Kastamonulu 15 Temmuz Şehitlerimiz Ayşe AYKAÇ, Hikmet BAYSAL, Mehmet YILMAZ, Murat DEMİRCİ, Mustafa KAYMAKÇI, Onur Ensar AYANOĞLU, Osman YILMAZ, Samet USLU ve vatan uğruna gözünü kırpmadan canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyor, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum.” şeklinde konuştu.


Sonraki Sayfa: Kastamonu'da “Öğrenme Şenliği”

Önceki Sayfa : Şehit Aileleri ve Gazi Evine Ziyaret