15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gecesi Vatandaşlar Meydanları Doldurdu

Türkiye'nin milli birlik ve beraberliğini hedef alan 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminin 1. yıldönümünde, Türk bayraklarıyla cadde ve sokaklara çıkıp meydanları doldurarak darbecilere karşı koyan milyonlar, bu yıl da ülke genelinde 15 Temmuz şehitlerini anıyor.
 
İlimizde de “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" çerçevesinde gün boyu çeşitli etkinliklerin bitiminde Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ile eşi Zehra Karadeniz,  Milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik, Murat Demir, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, İl Müdürümüz Abdullah Savaş, Kuruluş Müdürlerimiz, Personellerimiz, kurum amirleri ve halkın  katılımı ile Cumhuriyet Meydanında Demokrasi Nöbeti tutuldu.

İl Müdürümüz Abdullah Savaş ile İl Müdürlüğümüz ve bağlı kuruluşlarımızda görev yapan her kademedeki personel de demokrasi nöbetindeydi. Açılan standımızda, İl Müdürlüğümüz tarafından standımızı ziyaret edenlere kurumumuzun iş ve işleyişleri ile bilgi verildi.
 
Cumhuriyet Meydanında düzenlenen program  saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Demokrasi nöbeti, Kuran-ı Kerim Tilaveti Protokol konuşmaları ve dualarla devam etti.  Ülke geneli ortak yayını ile meydanlardan yapılan yayınlar  izlenildi.
 
 


Sonraki Sayfa: 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Demokrasi Yürüşü

Önceki Sayfa : 15 Temmuz Şehitleri İçin Mevlit Okutuldu